הצהרת כוונות

המטרה שלנו היא להעניק תמיכה רגשית ופיזית לנשים ולזוגות המתמודדים עם אתגרי פוריות בשיטה רב-תחומית.
אנו משלבים שיחות טיפוליות יחד עם העצמת הגוף ועיסוי הוליסטי בכוונה לאפשר לאלו שחווים אתגרי פוריות להתמודד בצורה יעילה יותר בתהליך הקשה שהם עוברים.
אוכלוסיית היעד: כל מי שעובר כל סוג של טיפולי פוריות או איבד הריון בכל שלב.

הסטוריה קצרה

מרכז פנים הוקם בפברואר 2011 כעמותה ללא מטרות רווח בירושלים, ב-6 למרץ 2011 התחלנו להריץ פיילוט בשיתוף עם יחידות IVF בשני בתי חולים בירושלים, ובו השתתפו אנשים שהתמודדו עם אתגר פוריות.

הצוות שלנו כולל מעל 10 אנשי ונשות מקצוע העובדים על בסיס התנדבות חלקית. הפעילות שלנו מתקיימת כיום בירושלים, המהווה סביבה דיסקרטית, רגועה ובריאה ללקוחותינו.
בעמותת "מרכז פנים" יצרנו מערכת תומכת המכילה את האישה ומשקמת אותה פיזית ונפשית.

בשל האופי הייחודי של טיפולי הפוריות, הדורשים מאמץ כה מייגע רגשית ופיזית כאחד, בנינו מודל טיפולי בשיטה הוליסטית. כך אנו מטפחים ותומכים בכל אחד שמתמודד עם אתגר פוריות.

dreamstime_xs_36501980

השרותים שלנו כוללים

פגישות עם עובדת סוציאלית המתמחה בתחום הפוריות, המהוות תמיכה רגשית לאישה ולזוג ונותנות כלים להתמודדות עם האתגר העומד בפניהם.
עיסוי הוליסטי ושיעורי יוגה המאפשרים לאישה לחוות מגע פיזי בצורה חיובית, לנשום עמוק ולהתחבר מחדש אל הגוף שלה באווירה מכילה ומקבלת.
בנוסף העמותה מקור להפניות אל רשת של אנשי מקצוע הקשורים בתחום.

בראש ובראשונה, מטרתנו היא לעזור לנשים המתמודדות עם אתגרי פוריות להרגיש שהן לא לבד.
המרכז פתוח לכלל הנשים החוות אתגרי פוריות, ומציע שרותים מסובסדים.

יעד שלנו

עשרים השנים האחרונות הביאו איתן קידום בלתי רגיל בכל הקשור לטכנולוגיה בתחום הפוריות. זוגות רבים שבעבר היו נשארים מחוסרי ילדים יכולים היום להביא ילדים לעולם. אחד מתוך שישה זוגות עוברים סוג כלשהו של טיפולי פוריות. בכל שנה בישראל ישנם מעל 24,000 מחזורים של טיפולי IVF. לצד פריצות הדרך המדעיות המדהימות הללו קיימת מציאות הרבה פחות מוכרת. יכולים להיות מתחים רגשיים, פיזיים וחברתיים עצומים במשך התהליך הזה.
יעדנו במרכז פנים הוא לתת מענה לצורך בתמיכה רגשית ופיזית. התחושה כי הגוף בוגד בך ואינו מתפקד כמצופה, יחד עם ההשלכות החברתיות, הזוגיות והאישיות של בעיות פוריות, מובילות לעיתים קרובות לתחושות של תסכול, ייאוש, צער וכישלון. הטאבו החברתי סביב הנושא גורם לאישה ולזוג לחוות את טיפולי הפוריות עם תחושה עמוקה של בדידות.
iStock_000021543049_Large_480

במהלך טיפולי פוריות גוף האישה, ולעיתים הגבר, נחשף לבדיקות דם חוזרות, בדיקות אולטרסאונד, פרוצדורות חודרניות נוסף על הטיפולים ההורמונאליים והתרופתיים. החיים האינטימיים של בני הזוג הופכים למתוזמנים וחשופים בפני הצוות הרפואי ומהווה אלמנט נוסף של מתח לזוג.

אלו הם כמה מקצת מן הקשיים הרגשיים והפיזיים איתם הנשים והזוגות צריכים להתמודד.
עמותת מרכז פנים מציעה התערבות משולבת המתייחסת אל הגוף והנפש גם יחד במטרה לעזור לטפח ולתמוך באוכלוסיה זו במהלך התקופה הקשה שהם עוברים.
המרכז הוקם בפברואר 2011 כעמותה ללא מטרות רווח המסורה למתן תמיכה וטיפוח לאותם נשים וזוגות המתמודדים עם אתגרי פוריות. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מחלקות פוריות וקליניקות בישראל המפנות אלינו נשים וזוגות.

המרכז ממוקם בירושלים ומספק סביבה דיסקרטית, רגועה ובריאה ללקוחותינו.